19.12.2019

Mūsu pasākumi

 

8.marts ir lieliska iespēja iepriecināt māmiņas, vecmāmiņas, tantes un māsas ar brīnišķīgām dāvaniņām.
Bērni ļoti centās un sanāca superīgas dāvanas!

 

 

 

Valentīndienu bērni uzskatīta par “sirsniņu dienu”, šie svētki ir veltīti mīļiem cilvēkiem, draugiem. Sirsniņu dienā ir raksturīgi pasniegt dāvanas. Bērni lasīja un rakstīja komplimentus, spēlēja spēles, meklēja “pazudušas sirds pusītes”, darināja saviem mīļajiem dāvaniņas. Jauki, ka šie svētki var būt viens lielisks pasākuma iemesls, lai visa ģimenīte pavadītu laiku kopā! Lai visiem daudz, daudz mīlestības katru dienu, ne tikai Valentīndienā!

 

 

 

 

 

Sveču liešanas tradīcija radusies vēl laikā, kad nebija elektrības, un dienas ritmu noteica pēc Saules, Mēness un zvaigznēm.  Senie ļaudis ticēja, ka tieši Sveču dienā lietās sveces deg visilgāk un gaišāk. Sveces liesmai piemīt maģiskas īpašības — tā satur spēcīgu uguns enerģiju. Februāris ir Sveču mēnesis. 28. janvāri, plkst. 11:00 būsiet laipni gaidīti “Sveču darbnīca“! Draugu pulciņu būs iespēja gūt zināšanas un prasmes sveču gatavošanā, atceroties mūsu senču dzīves gudrību, lai tās degtu ilgi un gaiši.

Традиция изготовления свечей зародилась в те времена, когда не было электричества, а ритм дня определяли по Солнцу, Луне и звездам. Древние считали, что дольше и ярче всего горят свечи изготовленные в день Свечей. Пламя свечи обладает магическими свойствами – в нем заключена сильная энергия огня. Февраль – месяц свечей. 28 января, в В 11:00 приглашаем на мастер-класс “Мастерская свечей“! В компании друзей будет возможность получить знания и навыки по изготовлению свечей, вспомнить о жизненной мудрости наших предков, чтобы свечи горели долго и ярко.

«Ziemassvētku rotājumu un dāvanu darbnīca»

Tuvojas Ziemassvētki, laiks sākt domāt par dāvanām.
Ziemassvētku gaidīšanas laiks, bērniem ir īpašs, jo tas ir brīnumu laiks.
Bērnu centrs aicina bērnus uz “Ziemassvētku rotājumu un dāvanu darbnīcu”, bērni varētu ar savām rokām darināt mīļas, jaukas dāvaniņas lai uzdāvināt saviem mīļajiem. Kā arī interesanti pavadīt laiku un satikties ar draugiem!

Radoša darbnīca “Latvju rakstu zīmes spēks un atbalsts”

“ EBRU – GLEZNOŠANA UZ ŪDENS”

Latvju rakstu zīmes ir daudz un dažādas. Senatnē daudzām grafiskajām zīmēm bija simboliska nozīme, dažiem rakstiem pat piedēvēja maģisku spēku. Rakstu zīmes bija rotās, jostās, priekšmetos, apģērbā. Senie latvieši ticēja rakstu zīmju sargājošajam spēkam gan ikdienā, gan svētkos. Šīs spēcīgās ticības dēļ ir radušies daudzi ticējumi, tautas dziesmas, teikas un nostāsti. Diemžēl mūsdienu rakstu zīmju simboliskā jēga ir zaudējusi savu ietekmi un bieži latvju raksta elements tiek izmantots tikai kā rotājums, nepievēršot uzmanību tā vēsturiskajai nozīmei. Lai arī mazinājusies mūsu ticība maģiskajam, kas slēpjas latvju rakstu zīmēs, mēs nedrīkstam aizmirst mūsu senču vēsturisko mantojumu, kas latviešu tautu dara īpašu un unikālu. Šajā meistardarbnīcā bērni iepazīsies ar latvju rakstu zīmēm, un noskaidros to sākotnējo nozīmi, kam tik stipri ticēja mūsu senči. Katram būs iespēja uz jūras akmeņiem uzzīmēt latvju zīmes.


Radošā darbnīca “Burvju cepure”

“ burvju cepure”

Kopš seniem laikiem Helovīna ballītēs cilvēki ierodas īpašos tērpos. Bērniem būs iespēja pašiem izrotāt savu burvja cepuri, tematisko dekoru – ķirbi un uzzināt, kādi ir burvestības noslēpumi. Būs uzdevumi, saldumi, kā arī jautri un radoši pavadīts laiks!


Rotājumu darbnīca “EBRU – GLEZNOŠANA UZ ŪDENS”

“ EBRU – GLEZNOŠANA UZ ŪDENS”

Šī īpašā gleznošanas tehnika ir radusies senajā Persijā, arī šodien tā ir populāra Turcijā u.c. Austrumu valstīs. Tās burvība slēpjas tajā, ka tiek gleznots uz ūdens virsmas, veidojot dažādus rakstus ar īpaši sajauktiem krāsu pigmentiem, pēc tam zīmējums tiek pārnests uz papīra.
Vērot kā mākslinieks veido zīmējumu ir ļoti aizraujošs process, kas patīk gan bērniem, gan pieaugušajiem. Meistarklasēs tās dalībniekiem ir iespējams pašiem izmēģināt veidot zīmējumu vai sajaukt krāsas, tam nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība.
Šī tehnika ir ļoti nomierinoša un meditatīva. Tā sniedz atpūtu un radošu iedvesmu!
Meistarklases laikā māksliniece sniedz nelielu paraugdemonstrējumu, pēc tam tās dalībniekiem iespējams darboties pašiem.


Rotājumu darbnīca “Lieldienu dekori”

“ Lieldienu dekori”

Radošas darbnīcas ir viens no veidiem, kā interesanti pavadīt savu brīvo laiku, iegūt jaunas prasmes, saņemam pozitīvas emocijas un prieku par paveikto darbu.  Paldies visiem kas piedalījās par labo noskaņojumu!


Rotājumu darbnīca «Latvijas Dzimšanas dienu gaidot»

“ Latvijas Dzimšanas dienu gaidot”
Bērnu centra “Bērnības sala” 15.11. 2020. no pulks. 11.00 būs atvērta radošā rotājumu darbnīca, kur bērni varēs pagatavot ar savam rokam rotājumus
Brošas ar Latvijas rakstiem un zīmēm, Tauriņus un piespraudes,  Rokassprādzes
Un citas foršas lietas, meitenēm un zēniem ar ko rotāties Latvijas svētkos


Radoša darbnīca «Helovīnu vakaram»

“Gatavojamies Helovīnu vakaram”
Īpaša Helovīna dekorāciju darbnīca. No plkst. 11:00, bērni varēs darināt svētku maskas, lukturīšus, dekorācijas,
kas palīdzēs izrotāt māju gaidāmo svētku noskaņās. Visi materiāli bērniem tiks nodrošināti.


Radoša darbnīca «Labākais Tētis pasaulē»

Labākais Tētis pasaulē

Radošā darbnīca «Labākais Tētis pasaulē». Uzdāvināsim Tētim skaistas dāvanas, kuri tiks darināti pašu rokām.


Eksperimentu darbnīca

Eksperimentu darbnīca

Eksperimentu darbnīca “No rotaļām uz zināšanām”.
Bērniem būs iespēja iepazīt pasauli sev apkārt, veicot dažādus interesantus eksperimentus un praktiskos uzdevumos, kas ļaus ikdienišķas lietas ieraudzīt no zinātniska skatupunktā. Radošā darbnīca pamatā ir vielas kas nav toksiski un ir droši bērniem.
Bērniem no 3.5 gadiem līdz 11 gadiem
Visi materiāli bērniem tiks nodrošināti. Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Bērniem no vienas ģimenes atlaides.

 


Radoša darbnīca «Slime»

slime

Bērnu pieskatīšanas un attīstības centrs “Bērnības sala” piedāvā piedalīties Radošā darbnīca «Slime»
Darbnīcas darba laiks: 18.07.20. 11.00 – 15.30.


Vainagu darbnīca

ligo

Saulgrieži dabā pie uguns ar dziesmām, dejām, ziedu vainagu un rituāliem ir piedzīvojums katram bērnam.Līgo svētki ir burvīgs laiks, lai bērnam pastāstītu vairāk par mūsu tautas tradīcijām un ļautu iepazīt dabu. Bērnu pieskatīšanas un attīstības centrs “Bērnības sala” piedāvā piedalīties radošā vainagu pīšanas darbnīca kopā ar bērnu.


Darbnīcā “Pavasara ziedi”

pavasara ziedi

Būsiet laipni gaidīti radošā darbnīcā “Pavasara ziedi” kur varēs bērni paši vai kopā ar pieaugušiem iemācīties izgatavot dažādus pavasara ziedus un apsveikuma kartiņas. Uzdāvināsim sev, mammām un vecmāmiņām skaistus pavasara ziedus, kuri tiks darināti pašu rokām.
Darbnīcas darba laiks 07.03.20 :


«Sveču darbnīcu»

Sveču diena

Senie latviešu tautas ticējumi teic, ka 2. februārī svinama Sveču diena.
Sveču diena saukta arī par Ziemas Māras dienu. Sveču diena iezīmē ziemas vidu.
Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska.
Būsiet laipni gaidīti «Bišu vaska sveču darbnīca»,
Radoša nodarbe gan bērniem, gan pieaugušajiem!
Ir iespēja pašam vai ar draugu pulciņu nākt uz «Sveču darbnīcu» un varēsiet: izzināt sveču vēsturi;
gatavot sveces dažādās formās, izrotāt sveces;

22. decembrī 2019

„ Ziemassvētku rotājumu darbnīcā ”

Ziemassvētku gaidīšanas laiks, bērniem ir īpašs, jo tas ir brīnumu laiks. Svētku sajūtas radīšana mājās notiek līdz ar rotājumu izgatavošanu. Bieži vien ir tā, ka vecāki aizņemtības dēļ ļoti daudz ko nespēj, it īpaši pagatavot rotājumus vai dāvaniņas kopā ar bērniem. Bērnu centrs piedāvā iespēju kopā ar bērnu, iesaistīties “Ziemassvētku rotājumu darbnīcā”, bet ja vacākiem tajā laika ir savas darīšanas vai atvest bērnu uz centru lai bērns pats var gatavot mīļas, jaukas dāvaniņas, ne vienmēr tās ir jāiegādājas veikalos. Enerģija, ko bērns ieliek, gatavojot dāvaniņu kādam tuvam cilvēkam, ir daudz lielāka, nekā vienkārši nopirktai lietiņai. Kopā var gatavot arī rotājumus un apsveikumu kartiņas, kas Ziemassvētkos tiks citiem dāvinātas.